Міжнародні букмекерські компанії не поспішають відкривати офіси в Україні

Букмекери України

Незважаючи на легалізацію грального бізнесу в Україні, міжнародні гемблінгові компанії поки не поспішають із офіційним виходом на ринок країни. У нещодавньому інтерв’ю інтернет-виданню «НВ Бізнес» Максим Ляшко – партнер холдингу Parimatch, – заявив, що Закон «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор» позитивно сприйняли усі великі гравці. За новинами в Україні слідкують у Bwin, Bet365, bwin, Sportingbet, Fortuna, PokerStars, Adjarabet, 1xbet та другі популярні бренди.

За словами Максима Ляшко Україна – це доволі великий ринок. І всі компанії із задоволенням готові отримати місцеву ліцензію та відкрити офіси. Однак, у всі часи букмекерів лякали податки та корупційна складова. Прийняття закону про легалізацію грального бізнесу – це лише перший (хоча не ідеальний) крок. Він надає компаніям зелене світло для відкриття свої представництв в Україні. Проте не вирішується основне питання – податковий кодекс. Неузгодженості податкового законодавства не дозволяють компаніям почати свою роботу в Україні.

Великі податки та дорога ліцензія

Справа в тому, що податковий кодекс був прийнятий кілька років тому, коли було інше бачення закону про легалізацію гральних закладів. У минулій концепції вводилися великі податки при досить невеликій вартості ліцензії. В свою чергу, у новому законі закладена інша концепція – велика вартість ліцензії і помірні податки.

Тому, сьогодні букмекерські контори в Україні мають дві проблеми:

  • Високу вартість  ліцензії.
  • Високі податки. Букмекери повинні сплатити 18% податок на прибуток, 18% податок на валовий ігровий дохід (GGR). При цьому, гравець теж має заплати 18% податок за виграш і 1,5% військовий збір.

І в цьому криється колізія законів – явище, яке досить поширене в Україні.

Максима Ляшко вважає, що поки не буде переглянемо податковий кодекс міжнародний капітал не прийде на ринок України. Компаніям вигідніше приймати гравців онлайн і не платити жодних податків. Саме по такій схемі вони працюють сьогодні, використовуючи міжнародні або офшорні ліцензії. А, навіть, якщо сайти букмекерів будуть блокуватися, у користувачів немає проблем із обходом такої заборони. Достатньо використати офіційне дзеркало порталу або змінити IP-адресу.

Необмежені можливості Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей

Ще одна потенційна загроза, яку несе новий закон про легалізацію грального бізнесу – функцій Комісії з регулювання азартних ігор і лотерей. Справа в тому, що в законі не однозначно прописані можливості цього органу. У переліку функцій є останній рядок, який звучить «та інші можливості». Таким чином, в Законі закладається корупційна складова. Конкуренти можуть використовувати Комісію для перешкоджанню діяльності іншим букмекерам. Також на діяльність букмекерських контор можуть впливати державні чиновники.

Тому міжнародні букмекери чекають, що законотворці відреагують на звернення представників букмекерів в Україні і внесуть правки у новий закон. Однак, поки немає інформації по термінах і успішності таких змін.

Таким чином, сьогодні усі великі гемблінгові компанії світу поставили на паузу свій вихід на ринок України. Максим Ляшко вважає, що ситуація не зміниться, поки парламентарі не внесуть правки у податковий кодекс та вдосконалять закон про легалізацію грального бізнесу. Тому українці далі будуть користуватися послугами онлайн-букмекерів, а компанії не платитимуть жодних податків у місцеві бюджети.